czwartek, 21 lipca 2022

Peregrynacja obrazu Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi

WROCLAW.GOSC.PL  WIADOMOŚCI Z ARCHIDIECEZJI WROCŁAWSKIEJ  

U oblatów rozpoczęła się peregrynacja obrazu Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi

U oblatów rozpoczęła się peregrynacja obrazu Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi

Do 10 września maryjny obraz będzie odwiedzał domy wiernych z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju we Wrocławiu. To okazja do odnowy duchowej Popowic.

 Za zgodą abp. Józefa Kupnego i za przyzwoleniem proboszcza o. Błażeja Mielcarka OMI parafia przeżywa od 21 lipca peregrynację obrazu Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi. Wprowadzenie wizerunku do kościoła nastąpiło w czwartek na wieczornej Mszy świętej.

Osoby zainteresowane przyjęciem obrazu mogą zgłaszać ten fakt w zakrystii i wpisywać się na listę. Obraz można zatrzymać w domu maksymalnie na 2-3 dni.

- Na drodze nabierania mądrości dzisiaj rozpoczyna się szczególny czas w naszej parafii - peregrynacja obrazu, w której nie chodzi o sam obraz, lecz o Maryję. Ona otrzymała wskazówki od samego Boga, jak stawać się świętą, jak prowadzić swoje życie, by spotkać się z Bogiem. Nie tylko tak ostatecznie, ale by spotykać Boga każdego dnia - mówił w homilii o. Błażej Mielcarek, proboszcz.

Doświadczenie Maryi na wielu płaszczyznach sprawia, że staje się ona dla ludzi wyśmienitym wzorem. - Nasze przyglądanie się Maryi, która ma nas prowadzić do Chrystusa, jest niezawodną drogą, by osiągnąć świętość. Na pewno znajdziemy w Jej życiu doświadczenia, z którymi możemy się identyfikować. Można przełożyć jej doświadczenia na nasze życie - zachęcał oblat.

Podkreślał, że cała mądrość polega na tym, by człowiek, idąc przez życie, czerpał z dobrych wzorów. By ludzie się nie zatracili, a wygrali to, co najcenniejsze - swoją osobistą świętość i spotkanie z Bogiem.

- Peregrynacja obrazu zaprasza nas, byśmy stawali się naśladowcami i wypełniającymi naukę Chrystusa. A wcale nie jest łatwo, bo świat nam pokazuje, że trzeba iść na skróty, że człowiek powinien odstawiać na bok trudne doświadczenia, że ma się ich wyrzekać. Po co się męczyć, po co wchodzić w cierpienie? - analizował o. Mielcarek.

Radził, by peregrynacja była czasem przyglądania się Maryi. Ci, którzy zabiorą wizerunek do swojego domu, niech oddadzą się modlitwie w ciszy, zatrzymaniu w ciszy, by zapytać Boga, którędy wiedzie do Niego droga? Dla każdego będzie to inna droga, ale cel jest ten sam.

- Jak dobrze przeżyć wizytę obrazu w naszym domu? Tak od strony praktycznej mam propozycję. Pierwszego dnia przywitajmy Maryję pieśnią, później przeczytajmy fragment Ewangelii o nawiedzeniu św. Elżbiety. Następnie odmówmy wyznanie wiary i jedną część Różańca. Potem, wieczorem modlitwa pacierzem: Litanią do Najdroższej Krwi Chrystusa, modlitwą "Pod Twoją Obronę" i Apelem Jasnogórskim - opisywał proboszcz oblackiej parafii we Wrocławiu.

Drugi dzień zatytułował "obecność", żeby trwać przy Maryi m.in. pacierzem, medytacją Ewangelii, odśpiewaniem Godzinek, jedną częścią Różańca, Koronką do Bożego Miłosierdzia i wieczornym spotkaniem z rodziną na pacierzu.

- Trzeci dzień nazwałem "uświęcenie", żeby napełnić się świętością. Rano śpiew, odczytanie Ewangelii, pacierz poranny, Litania do Najdroższej Krwi Chrystusa, jedna część Różańca świętego i przekazanie obrazu. Ten czas jest po to, żeby nasz dom uświęcić. Aby to, co nieświęte, obecnością Maryi przemienić - mówił o. Mielcarek.

Opowiadał także, że misjonarze Krwi Chrystusa posyłali ten obraz do parafii przed misjami świętymi, by przygotowywać ludzi do nawrócenia.

- My już niejako przygotowujemy właśnie misje parafialne. Niech się dzieje, a my tak po ludzku będziemy się szykować - spuentował proboszcz.

Peregrynację parafialną zorganizowała Wspólnota Krwi Chrystusa.

U oblatów rozpoczęła się peregrynacja obrazu Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi



piątek, 15 lipca 2022

Miesiąc Krwi Chrystusa z portalem niedziela.pl

niedziela.pl - #KrwidawstwoŻycia


Miesiąc Krwi Chrystusa z portalem niedziela.pl #KrwiodawstwoŻycia
— codzienne rozważania na lipiec 

Ks. Daniel Rafał Mokwa CPPS
 
<<kliknij w obrazek lub

do posłuchania KLIKNIJ TU

niedziela, 10 lipca 2022

Rekolekcje wakacyjne w Częstochowie

 W dniach 26-30.08.2022 odbędą się rekolekcje wakacyjne w Domu Misyjnym św. Kaspra
przy ul. Mąkoszy 1

ZAPRASZAMY!

W programie:

  • Eucharystia
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu
  • Konferencje
  • Godzina pytań
  • Spotkanie w grupach na rozważaniu Słowa Bożego
  • Wymiana doświadczeń ze Słowa Życia
  • Misteria

poniedziałek, 4 lipca 2022

Uroczystość Odpustowa Krwi Chrystusa w Diecezji Wrocławskiej - 4 lipca 2022

4 lipca Wspólnota Krwi Chrystusa we Wrocławiu uczestniczyła w uroczystości odpustu Krwi Chrystusa. Uroczystość rozpoczęła się mszą w kościele Uniwersyteckim pw. Najświętszego Imienia Jezus. 
Jako Rodzina Krwi Chrystusa  świętowaliśmy wspólnie z członkami Stowarzyszenia Krwi Chrystusa.  Msza rozpoczęła się o godz 18.00 w której czestniczyli członkowie wspólnoty z wrocłwskich parafii: św Karola Boromeusza,  Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny z Pilczyc, Bożego Ciała i Matki Bożej Królowej Królwej Pokoju, św Jana Apostoła na Zakrzowie oraz miejscowa grupa Stowarzyszenie Krwi Chrystusa. Mszy przewodniczył ks Krzysztof Kula - wikariusz tutejszego kościoła. 


Wejście pocztów sztandarowych

Parafia Macierzyństwa NMP - Pilczyce
Parafia Karola Boromeusza 

Przed mszą w obecności Jezusa w Najświętszym Sakramencie odmówiliśmy Litanię do Krwi Chrystusa


Intencje mszy:
- o rozwój Wspólnoty Krwi Chrystusa w diecezji wrocławskiej oraz Boże błogosławieństwo dla ich członków i miłosierdzie Boże dla zmarłych ze wspólnoty
- w intencji dzieci i młodzieży i wszystkich którzy rozpoczeli swoje wakacje aby cały czas potwierdzali swoją przynależnośc do Boga i pogłębiali swoje relacje
- w intencji nas samych, we wszystkich sprawach które nosimy w sercu zanurzając je we Krwi Chrystusa
 


Pierwsze czytanie z Księgi Wyjścia 12, 21-27- br. Ryszard
Drugie czytanie z Listu di Hebrajczyków 9, 11-15- br. Artur
Ewangelia  i homilia ks Krzysztof Kula

W homilii ks Krzysztof mówił o Izraelitach (ks. Wyjscia), gdzie Anioł smierci przechodząc przez Egipt, omijał te domy które były pomazane krwią baranka i zadał pytanie czy pośród ocalonych Izraelitów byli sami święci, zawsze wierni Bogu i jego przykazaniom? Mimo, że naród był bardzo zróżnicowany, jedni bliżej Boga inni dalej, nie raz z poważnymi problemy ze swoim sumieniem, Bóg ocalił ich życie dzięki krwi baranka
Dzisiaj kiedy patrzymy na siebie, stając w pełnej prawdzie, musimy uznać, że sami błądzimy i nie zawsze możemy świecić swoim przykładem, dlatego fundamentem jest  nasza wiara w odkupienie przez Krew Chrystusa, dlatego dzisiaj potrzebujemy  zaufania, naszego zwrócenie sie ku Słowu Bożemu, aby naszym udziałem była Krew samego Chrystusa
W liście do hebrajczków słyszymy, że przez Krew Chrystusa "wchodzi do Miejsca Świętego zdobywszy wieczne odkupienie", a wraz z Nim wchodzimy i my, którzy mamy w Nim udział. 
Ks Krzysztof mówił o wielkiej  wartości zanurzenia we Krwi Chrystusa swoich spraw, samego siebie, zanurzeniu bliskich i osoby powierzone naszej modlitwie. W ten sposób  zawierzamy nasze życia Panu Bogu. 
Zanurzenie, czyli baptiso jest tak jak Chrzest, mówił ksiądz. "Przez swój Chrzest mamy udział w męce Chrystusa, w Jego śmierci i w Jego zmartwychwstaniu i w owocach tegoż wydarzenia". Zanurzenie we Krwi Chrystusa jest jak ponowny chrzest, w którym zanurzamy nie tylko samych siebie ale również wszystkie sprawy dotyczce naszego życia, po to aby zostały oczyszczone. Krew jest najwiekszą i najcenniejszą relikwią. 
"Potrzebujemy cały czas zanurzania we Krwi Chrystusa, żeby Krew obmywała nas i przemieniała, abyśmy sie stawali chrystusowi, aby wejśc do Miejsca Świetego, czyli Chwały Niebieskiej"
Dziekujemy ks. Krzysztofowi za głębokie i pouczajace słowa. Dziekujemy za czas który poświęcił przed Eucharystią udzielając posługi spowiedzi. Dziękujemy za Komunię pod dwoma postaciami chleba i wina.


Niesiemy dary - chleb będące symbolem pracy naszych rąk w ofiarowaniu go Panu. Winogrona jako symbol owoców naszego trwania w Winnym krzewie, ampułki z wodą i winem: woda jako symbol oczyszczenia naszego ciała w spowiedzi i wino które za chwilę stanie się Krwią naszego Pana. Komunikanty, które podczas przemienienia staną się prawdziwym Ciałem Jezusa Chrystusa 

Po zakończonej uroczystości odpustowej dzieliliśmy się chlebem, który niesiony był w darach. Było to prawdziwe łamanie chleba. Czulismy się troche jak pierwsi uczniowie - apostołowie. Chleb był pyszny. Niektórzy kawałek chleba niesli do domu aby podzielić się z bliskimi.

Jezu niech Twój Chleb Eucharystyczny, Twoje najprawdziwsze Ciało i Twoja Krew będą dla nas prawdziwym umocnieniem, prawdą, drogą i życiem