sobota, 18 stycznia 2020

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI I KRÓLOWEJ PRZENAJDROŻSZEJ KRWI

W parafii św. Karola Boromeusza, trwa peregrynacja obrazu Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi. Jest to obraz czczony przez Misjonarzy Krwi Chrystusa i Wspólnotę Krwi Chrystusa.


Nasza Mama i Królowa z Dzieciątkiem - naszym Panem  Odkupicielem
Pragniemy podziękować Proboszczowi o. Markowi za serdeczne przyjęcie i umożliwienie uczczenia tak cennego dla naszej wspólnoty obrazu a w nim naszej Mamy i Jezusa tyrzymającego kielich Krwi jaki przeleje na golgocie, zapowiedź naszego odkupienia i zbawienia. Dziękujemy br. Krzysztofowi i br Łukaszowi którzy służyli radą
i pomagali nam w zorganizowaniu intronizacji.
Przybycie obrazu do kościła poprzedziła 9-cio dniowa nowenna do Krwi Chrystusa w której prosiliśmy aby czas perygrynacji był dla członków Wspólnoty i całej parafii czasem otwarcia naszych serc  na pełnienie Woli Bożej przez modlitwę i wsłuchiwanie się w natchnienia jakie Maryja ma względem naszej wspólnoty, naszych parafii, kapłanów, naszych rodzin i całego kościoła świętego

Modlitwa do Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi przed Eucharystią

Uroczystość perygrynacji rozpoczęła się w dniu 18 stycznia 2020 (sobota) Ok godz 17.00 spotykaliśmy się jako Rodzina Krwi Chrystusa aby przwitać Matę Bożą i Jezusa odmawiając Koronkę do Królowej Przenajdroższej Krwi, oraz Modlitwę do Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi.


W oczekiwaniu na EucharystięO godz 18.00 rozpoczęła się uroczysta msza koncelebrowana przez  o. Rafała, w koncelebrze brał udział o. Kazimierz a Homilię wygłosił ks. Ryszard Halwa z Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia.

Ojciec Rafał i ojciec Kazimierz podczas uroczystej mszy

Oto Ciało i Krew naszego Pana 
Zbieżność perygrynacji i słów o ochronie życia poczętego stała się pierwszą wskazówką jaką udzieliła Matka Boża naszej Wspólnicie i całemu kościołowi. Podczas mszy w której Wspólnota czynnie uczetniczyła, odczytana została historia obrazu a w modlitwie wiernych prosilismy w różnych intencjach przez wstawiennictwo naszej Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi. Jedna z intencji dotyczyła małżonków którzy obchodzili 30 lecie swjego małżeństwa.   
Małżonkowie na pierwszym planie a tuż za nimi nasza Wspólnota
Brat Antoni czyta historię obrazu

Jeszcze w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia 
Obraz Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi pozostawał w naszym kościele przez całą niedzielę, były też ogłoszenia po każdej Mszy św. z informacją o tym, że każda rodzina może przyjąć Matkę Bożą do swojego domu po uprzednim zapisaniu się na listę w zakrystii.
W pierwszej kolejności obraz przyjmują członkowie Wspólnoty, następnie osoby, które zapisały się na listę oczekujących.
Obraz który towarzyszy członkom - ten od kilkunastu lat wisi u naszego brata ze Wspólnoty - Antoniego 
           Na chwilę obecną najbliższy wolny termi przypada na połowę marca.
Pragniemy zachecić prafian do przyjęcia obrazu do swoich domów. Maryja czeka na takie zaproszenie a wraz z Nią Jezus.
Możemy zaprosić rodzinę, sąsiadów, kogoś kto już dawno nie był w kościele, kto się pogubił.
W ciszy własnego domu możemy zawierzyć Maryi i Jezusowi nasze rodziny, powiedzieć o naszych radościach
i troskach, dziękować i prosić, mówić o wszystkim co mamy w sercu wpatrując się w oczy najczulszej z Matek i w oczy ufnie patrzącego na nas Jezusa. Mama i nasz Odkupiciel nie skąpią swoich łask, wystarczy zawierzyć i ufać otwartym sercem prosząc o błogosławieństwo.
Spotkanie z Matką Bożą i Jezusem w domu
Obraz Matki Bożej zanosimy do każdej osoby w wyznaczonym dniu ok. 16.30. Obraz możemy przyjąć na  jeden dzień, dwa lub trzy-jeżeli mamy takie pragnienie serca.

Każdy stara się przygotować godne miejsce dla Maryi i Jezusa.

Prowadzimy również gazetkę, umieszczoną przy drzwiach od strony północnej kościoła. W okresie Świąt Bożego Narodzenia drzwi wejściowe z tej strony są nieczynne, ponieważ tu znajduje swoje miejsce Szopka, ale niebawem będzą otwarte. Każdy przechodzący może przeczytać  w naszej gablocie informację o perygrynacji jak i o historii obrazu.
Dla tych osób, które zechciałyby przyjąć pod swój dach Matkę Bożą czekamy również na kontakt telefoniczny (brat Antoni - 71/781 02 01, kom. 661 055 140; siostra Rozalia 601 940 756).
Na stronie internetowej Wspólnoty Krwi Chrystusa – Diecezji Wrocławskiej www.wkcwroclawska.blogspot.com również można znaleźć wszystkie informacje

Matko i Królowo Przenajdroższej Krwi błogosław ojcom franciszkanom, błogosław wszystkim parafianom, naszej Wspólnocie, obdarzaj łaskami wszystkie rodziny które będą Ciebie gościły.

Niech będzie błogosławiony i uwielbiony Jezus który nas Krwią swoją odkupił, niech będzie zawsze uwielbiona Maryja - nasza Mama i Współodkupicielka

                                                                                                       Antoni i Rozalia
     

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza